Kosmetyki z mastyksem

Odkryj, co wiedzieli starożytni mędrcy, za czym tęsknili osmańscy sułtani i czym handlował Krzysztof Kolumb. Odkryj kroplę żywicy, która jest pyszna, ale może być również używana i była używana jako część produktów kosmetycznych od niepamiętnych czasów. Kosmetyki z mastyksem są dla Ciebie.

Kosmetyki z mastyksem

Mastyks (czasami również mastix, mastika, masticha, mastic lub mastic) ma długą tradycję jako surowiec do przygotowywania kosmetyków. Zazwyczaj łączy się ją w preparatach z innymi naturalnymi składnikami, zwłaszcza pochodzącymi z regionu Morza Egejskiego. Najczęściej jako naturalne aromaty i składniki kosmetyków z mastyksem stosuje się na przykład oliwę z oliwek lub ekstrakty z ziół i roślin.

Zbieranie i hodowla mastyksu

Kosmetyki naturalne (z mastyksem) rozpieszczają skórę o wiele bardziej niż produkty chemiczne. Są łagodniejsze i delikatniejsze. Jeśli już używasz tego kosmetyku w domu, z pewnością zgodzisz się, że jego zapach zawsze będzie przypominał Ci Morze Śródziemne, jego plaże, delikatny wiatr i słońce, co ilustruje spokój spokojnych chwil. Do najpopularniejszych produktów należą:

  • mydła z mastyksem
  • maska do włosów z mastyksem
  • detoksykujący olejek do masażu z mastyksem

Ponadto pasty do zębów zawierające mastyks są również bardzo popularne.

Kosmetyki z mastyksem uprzyjemnią każdy dzień!