Mastika na refluks?

Zmagasz się z refluksem i szukasz naturalnego rozwiązania? Kapsułki z gumy mastyksowej (mastika) mogą być odpowiedzią, której szukałeś. Kapsułki te pochodzą z żywicy drzewa mastyksowego i są stosowane od wieków w celu promowania zdrowia układu trawiennego.

Czym jest mastika?

Guma mastyksowa (mastika) to naturalna żywica pochodząca z drzewa mastyksowego, znanego również jako Pistacia lentiscus. Jest ona tradycyjnie stosowana w krajach śródziemnomorskich ze względu na swoje właściwości, szczególnie w przypadku problemów trawiennych.

Mastika na refluks?

Czy guma mastyksowa pomaga na refluks żołądkowy?

Badania wykazały, że guma mastyksowa może pomóc zmniejszyć objawy refluksu żołądkowego. Działa ona poprzez powlekanie wyściółki żołądka i chronienie jej przed nadmiarem kwasu, który może przyczyniać się do problemów trawiennych.

Mastika na refluks?

Korzyści ze stosowania kapsułek mastika

Guma mastyksowa przyjmowana w postaci kapsułek jest łatwa do włączenia do codziennej rutyny. Kapsułki Masticlife są wygodne, przenośne i zapewniają standaryzowaną dawkę gumy mastyksowej dla uzyskania stałych rezultatów. Są one również wolne od sztucznych dodatków i wypełniaczy, co czyni je czystą i naturalną opcją wspomagania trawienia.